KINO PIVKA
Da smo lahko začeli uživati v lepoti javnega predvajanja gibljivih slik, sta zaslužna dva izuma: filmska kamera in filmski projektor. Obe iznajdbi sta ključni za gradnjo področja filmske kulture.
O razvoju kinematografa v Sloveniji se skozi 120-letno zgodovino sprehodimo skozi različne oblike. Čisto na začetku se pojavijo potujoči kinematografi, katerih lokacija je bila lahko zelo različna. Pojavljali so se v kavarniških, cirkuških in drugih prostorih družabnega življenja. Potujoče kinematografe so počasi zamenjale stalne namenske kinodvorane in dedicirana prizorišča na prostem, imenovana letni kino. Bistveno kasneje so se pojavili tudi zasebni kinematografi, avtomobilski ali drive-in kino. Danes pa so modni veliki kino centri, ki pod isto streho združujejo več kinodvoran, trgovin, restavracij.
Vendar pa v takšnem okolju ogled filma ni več dogodivščina kakršna je bila nekoč, saj se izgubi občutek intime in posebnosti dogodka. Če se tudi vi strinjate s tem, vas vabimo na obisk v Kino Pivka. Tu smo za vas združili prednosti sodobnih filmskih tehnologij in posebno doživetje obiska manjšega kinematografa, ki je bolj pristen, domač, vendar pa ponuja ogled filmskih novosti.
Obiščite nas.
KINO SPORED

Obuti maček: Zadnja želja (sinhronizirano)

TRAILER
IZSEKI

Avatar: Pot vode 3D
TRAILER
IZSEKI

Enkratni Mare – sinhronizirano

TRAILER
IZSEKI

Fabelmanovi

TRAILER
IZSEKI

Lil, Lil, krokodil

TRAILER
IZSEKI

Babilon

TRAILER
IZSEKI

Faraon, divjak in princesa Le Pharaon, le Sauvage et la Princesse
režija Michel Ocelot, scenarij Michel Ocelot, likovna podoba Michel Ocelot, montaža Valentin Durning, glasba Pascal Le Pennec, distribucija FIVIA – Vojnik

zgodba
V Sudanu živita mladenič Tanwekamani in princesa Nasalsa, ki jima ni dovoljeno, da bi se poročila, saj mora Nasalso poročiti sam faraon. Tanwekamani se odpravi v Egipt, da bi dokazal svojo vrednost. V srednjeveški Franciji živi divjaški princ, izobčen z očetovega gradu, ker je na prostost spustil zapornika. Maroško-turška pravljica iz 18. stoletja: mladenič, ki izdeluje najboljše cimetove ocvrtke, si želi srečanja z rožno princeso, ki živi skrita v sultanovi palači.
o avtorju
Michel Ocelot se je rodil na francoski rivieri, odraščal pa v Gvineji in francoski pokrajini Anjou. Po študiju umetnosti v Franciji (na Akademiji lepih umetnosti v Angersu in Akademiji dekorativnih umetnosti v Parizu) ter v ZDA (Kalifornijski inštitut za umetnosti) je svoje profesionalno življenje posvetil animiranemu filmu. Posnel je okoli trideset kratkih filmov in nanizank za televizijo in veliko platno ter prejel številne nagrade na prestižnih mednarodnih festivalih, med njimi cezarja v Parizu, nagrado BAFTA v Londonu, glavno nagrado na festivalih v Zagrebu, Odensi, Annecyju, Kijevu, Ottawi … Od svojega prvega profesionalnega kratkometražca Les Trois Inventeurs (1979) sam ustvarja scenarije in vizualno podobo vseh svojih filmov. Leta 1998 je pozornost mednarodne publike pritegnil s komercialno in kritiško uspešnim celovečernim prvencem Kirikou in čarovnica (Kirikou et la sorciere). Zaradi izjemne priljubljenosti filma je Michel Ocelot kmalu sklenil nadaljevati zgodbo o svojem malem junaku še z dvema filmoma o Kirikouju. Sledil je celovečerec Azur in Asmar (2006), ki ga je z neizmerno natančnostjo pripravljal od leta 2001 in mu je prinesel vrsto novih izkušenj.
TRAILER
IZSEKI

Operacija Fortune: Prevara stoletja

TRAILER
IZSEKI
AKTUALNO
KINODVORANA
Kapaciteta: 252 sedežev
Opis dvorane:
Kinodvorana v Krpanovem domu je bila zgrajena leta 1976 in obnovljena leta 2021.
Obiskovalcem so na voljo udobni oblazinjeni sedeži, najnovejša oprema za predvajanje filmov, vrhunsko ozvočenje ter platno, na katerem se lahko prikazuje tudi 3D filme. Dvorana je primerna za kulturne, zabavne, izobraževalne ali kongresne dogodke.
Celotna osvetlitev dvorane je bila obnovljena v letu 2021. Osvetlitev dopolnjujejo novi odrski reflektorji.
Nova pridobitev dvorane je akustična školjka za nastope pevskih zborov.
Ob najemu je možna uporaba ozvočenja za napovedovanje z 2 naglavnima mikrofonoma in enim ročnim mikrofonom.